pondelok 16. januára 2017

Mami, ako vznikne bábätko? 7 najčastejsích otázok, na ktoré sa naše deti pýtaju o príchode súrodenca na svet

 

 

1. Mami, ako vznikne bábätko?

Na vznik dieťatka je potrebný dospelý muž a dospelá žena. Obaja sa majú spolu veľmi radi a počnú bábätko. V ženskom tele sú vajíčka. Vajíčka sa nachádzajú v brušku a sú veľmi maličké.
Bol to malý anjelik, no po vašom príchode z pôrodnice sa z neho zrazu...
V mužskom tele sú spermie a tie sú ešte menšie ako vajíčka u ženy. Spermie sú také maličké, že ich ani nevidíme a je ich veľmi, veľmi veľa.
Spermia z mužského tela sa musí spojiť s vajíčkom v ženskom tele. Keď do vajíčka príde spermia vznikne bábätko – chlapček, alebo dievčatko.2. Čo tam to bábätko v brušku robí?

Rastie. Na začiatku je ešte veľmi maličké. Bábätko v maternici sa vyvíja a mení. Krátko po tom, ako bábätko vznikne, narastie medzi ním a mamičkou pupočná šnúra.
„Tam, kde máš pupček, tak tam si mal/a pupočnú šnúru, cez ktorú si dostávala odo mňa papať.“ Cez pupočnú šnúru idú bábätku živiny, ktoré potrebuje na svoj vývin a rast. Preto je dôležité, aby sa mamička pestro a zdravo stravovala. Bábätko najskôr nie je ani vidno, potom je už ako hrášok, neskôr ako fazuľka. Stále rastie, vyvíja sa a mení. V treťom mesiaci je už ako citrón. Bábätko zo začiatku nemá ani rúčky, ani nôžky.
Vyvinú sa až neskôr. Aj ušká a noštek sa mu formujú, až keď je väčšie. Bábätko v brušku väčšinou spinká, oblizuje si prštek, ciká... Počúva, ako mamičke bije srdiečko. V maternici sa cíti bezpečne a má tam príjemne teplučko. (Zdroj:http://najmama.aktuality.sk/clanok/247044/7-zvedavych-otazok-deti-o-prichode-babatka-na-svet-ako-s-nimi-o-tom-hovorit/)
Pokračovanie TU
 


E-book od autorky článku
nájdete na www.annahvizdakova.sk  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára