utorok 30. augusta 2016

Rozhodnutie je na vás! Chcete urobiť zmeny vo výchove, ale neviete ako? Je to ťažké a stále robíte tie isté chyby? Aj viete, ako by ste svoje deti chceli vychovať, no ako si to nejde?Často nám bránia v zmene výchovy naše presvedčenia o tom, čo je správne a čo nie, o tom ako sa pozeráme na deti a aj na seba ako matku, či otca.
Začína to tým, že sa rozhodnem skutočne niečo pre svoje deti urobiť naviac. Možno zmeniť seba, možno sa začať vzdelávať vo výchove detí a aplikovať to do praxe.
Rozhodnúť sa, že chceme prísť do cieľa, ktorý som si pri výchove detí stanovila a aplikovať zmeny do života je kľúčové. Mám na mysli skutočne sa rozhodnúť, možno sa nahnevať, že už to takto nechcem a začať konať.
3 veci, ktoré ľudia, ktorým sa veci podaria nikdy nerobia:

 

 

 

Nesťažujú si

 

– moje dieťa je neposlušné, tvrdohlavé, robí si čo chce, je drzé, som už unavená, nič sa mi nedarí … Keď už máme niečo o svojich deťoch povedať, tak hovorme o tých dobrých vlastnostiach a prednostiach.


Nevzdávajú sa

 

– problém berú ako skúsenosť, nie ako zlyhanie a prehru. Vedia, že keď daný problém vyriešia budú silnejší a múdrejší. A chyba, ktorú urobia ich prinúti, to nabudúce urobiť inak. Pretože si chybný krok, slovo uvedomia môžu ho zmeniť. Ak chyby nerobíme, nevieme si ich uvedomiť a následne zmeniť! Preto sa často neposúvame, lebo sa bojíme chýb. Nebojme sa chýb a robte ich veľa, no nie stále tie isté, ale nové a nové.


Nepochybujú o sebe

 

– viera vo vás samotných. Veria, že to dokážu, že sa im veci podaria. Keď prídu nepriaznivé situácie, neskončia, ale sa povzbudia, nakopú, pripomenú si o čo im ide, čo chcú dosiahnuť a idú bojovať. To je rozdiel medzi úspešným a neúspešným dieťaťom. Obe deti spadnú, ale jedno z nich sa postaví. Uvedomte si, že ak niečo skutočne chcete a pôjdete si za tým, tak vás nezastavia žiadne prekážky ani problémy. Prídu ťažké chvíle, keď sa vám to bude zdať všetko zbytočné, nebude sa vám už chcieť bojovať, ale ak budete mať pred sebou cieľ, tak sa dáte rýchlo hore a pôjdete ďalej.(Zdroj:http://najmama.aktuality.sk/clanok/243136/rozhodnutie-odovzdat-svojim-detom-viac-aj-vy-sa-snazite-co-sa-da-a-stale-to-nie-je-dobre/)


 Pokračovanie článku TU

Urobte prvú zmenu už dnes a kúpte si E-book od autorky článku Anny Hvizdákovej

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára