pondelok 28. novembra 2016

5 najčastejsích otázok na tému: Mami, kto nosí darčeky?Čo sú Vianoce? 
Kto nosí darčeky? Ježiško? Klamať deťom, alebo im povedať pravdu? 

 Vianoce sú predo dvermi. Ako ich význam vysvetliť deťom? Prinášame vám odpovede  na detské otázky
1. Mama, ako to v skutočnosti je s Vianocami?

 

Vianoce sa na celom svete považujú za  kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista. Tak isto sa v niektorých krajinách oslavujú v tomto období sviatky pokoja a mieru.
Tieto sviatky sú slávené miliardami ľudí na celom svete.
V tomto období si väčšina ľudí pripomína narodenie Ježiša Krista ako Pána a Spasiteľa a tiež v tomto období ľudia utužujú svoje vzťahy a rodiny.
Žijeme v kultúre, kde je väčšina ľudí kresťanov.
Takisto väčšina ľudí hovorí, že darčeky nosí Ježiško a už od mala pestujeme v deťoch vieru v Krista. Vzniká tu otázka, akú vieru u detí pestujeme? Či Ježiš prišiel na tento svet, aby nás zachránil alebo aby nás raz za rok potešil darčekmi. Každý rodič, každá rodina si musí uvedomiť, aký cieľ chce v otázke viery dosiahnuť u detí.


2. Mami, kto nosí darčeky?

 

Pokiaľ chceme u detí budovať tú prvú časť – že Ježiš prišiel na to, aby zomrel za naše hriechy, porazil smrť a my tým, že tomu skutočne veríme, sme spasení, tak by sme deťom mali od začiatku hovoriť, že Ježiš je Pán a Kráľ a kraľuje v nebesiach. Už nie je malý Ježiško, darčeky nenosí, ale je spasiteľ.
Toto klamstvo môže neskôr vážne poškodiť vieru detí. Neveria na Ježiša ako na Pána a Záchrancu, ale ako na malého Ježiška v jasličkách, ktorý je malý a bezmocný.(Zdroj:http://najmama.aktuality.sk/diskusia/246325/mami-a-kto-je-ten-jezisko-5-najcastejsich-otazok-deti-ohladom-vianoc-a-ako-na-ne-odpovedat/)

Pokračovanie TU

Viac sa dočítate na www.annahvizdakova.sk

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára