piatok 25. novembra 2016

Kreativita. Prečo je u deti dôležitá?

Dôležité aj praktické rady, ako rozvíjať kreativitu u detí. 
Kreativita dáva životu a práci zmysel, je zdrojom hlbokého uspokojenia a navyše vytvára u detí pozitívne sebahodnotenie. Kreativita je schopnosť realizácie našich myšlienok a nápadov. Je zdrojom pokroku v rôznych oblastiach a patrí medzi najcennejšie vlastnosti.
 

Prečo rozvíjať kreativitu u detí:

 

Kreativita je kľúč k úspechu – kreatívne myslenie a tvorivosť, nie sú dôležité iba v hudbe, vo výtvarnom umení alebo v literatúre.

Pokiaľ u detí budeme rozvíjať kreatívne myslenie, tak získajú vlastnosť neuspokojiť sa s ako-takým riešením, ale hľadajú nové a lepšie riešenia na daný problém alebo situáciu. Kreatívni ľudia vidia problém ako svoju príležitosť niečo zlepšiť.

Snažia sa vytvoriť z ničoho niečo, vedia vidieť v tom zlom vždy niečo dobré, sú ochotní hľadať spôsoby, ako sa to dá a nie ako sa to nedá. Ak máme tieto vlastnosti vo svojom živote, oveľa lepšie sa nám žije.
Vieme si vytvárať život my a nečakáme, že nám ho niekto iný zmení. Kreatívne detí sú oveľa šťastnejšie a spokojnejšie.


Kreativita sa dá aj vypestovať – To viem z vlastnej skúsenosti. Od malička vediem deti ku kreatívnej tvorbe, učením sa spôsobom hry a viem, že deti (keď to robíte dosť často) si tak vytvoria návyk stále niečo vytvárať, tvoriť, majú silnú motiváciu sa stále niečo nové učiť a baví ich to.(Zdroj: http://najmama.aktuality.sk/clanok/246217/kreativita-je-kluc-k-uspechu-preco-a-ako-by-ste-ju-mali-u-deti-rozvijat/)POKRAČOVANIE TU 


Ak hľadáte nové nápady čo s deťmi tvoriť nájdete ich na Aničkinom blogu o tvorení 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára